Druk i kolory: mandala

Czy byłbyś zdziwiony, gdybyś uczył się, że mandały istnieją od samego początku i że prawdopodobnie świadczą o życiu każdego dnia? Mówiąc prosto, mandala to święte koło.

Informacje o zdrowiu / medycynie zawarte w niniejszej witrynie internetowej opierają się na aktualnej literaturze medycznej / medycznej oraz na przeglądzie lekarzy. Informacje te nie są jednak przeznaczone do celów diagnostycznych lub jako substytut opieki zdrowotnej / medycznej / opieki. Ma to służyć jedynie dostarczaniu informacji zdrowotnych, które pomogą Ci lepiej poinformować i pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji w zakresie opieki zdrowotnej. Zachęcamy do skonsultowania się ze świadczeniodawcą przed rozpoczęciem jakiegokolwiek nowego leczenia, jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, lub jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje.

Wskazówka: jeśli nie chcesz poświęcić czasu, aby zarysować własną okrągłą siatkę, możesz pobrać i wydrukować swój własny polarny papier graficzny To świetnie nadaje się do szkicowania, ale jeśli użyjesz tego wykresu do stworzenia gotowego kawałka, pamiętaj Że nadal masz te małe niebieskie linie pod mandałem. Gdy narysuj własną siatkę, możesz usunąć linie!

Jednym z moich ciekawych odkryć jest to, że Mandalas nie tylko dla buddyjskich, ale badania pokazują, że osoby w wielu innych zakonników również wykorzystały tę formę do własnych przekonań religijnych. Obejmowała ona judaizm, chrześcijaństwo, pogaństwo i wiele innych form religii, które istnieją. Spójrz na okna katedralne, obrazy i symbole religii i zdajesz sobie sprawę, że mandale są w wielu miejscach w historii.

Nawet dzisiaj, w wielu japońskich świątyniach Shingon i Tendai, dwa duże mandale są zazwyczaj montowane na drewnianych ekranach pod kątem prostym do osi platformy obrazowej. Mandala po wschodniej stronie to Kongokai Mandala, a mandala po zachodniej stronie to Mandala Taizōkai. Kongokai Mandala reprezentuje kosmiczny lub transcendentalny Budda (aka Dainichi Nyorai i pełną mądrość), a mandala Taizōkai reprezentuje świat zjawiska fizycznego i ostatecznej zasady (szczegóły poniżej).


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Mandala jako praktyka duchowa

Mandale